מהי המשמעות האמיתית מאחורי בחירתו של דונאלד טראמפ?

לסיפור הקודם…
האופוריה של בחירתו של אובמה לפני 8 שנים עם אנשים שיוצאים לרחובות, מחבקים זרים, מייחלים לשינוי ושותים שמפנייה התפוגגה במהלך שלטון החורבן וההרס שלו. הנשיא השחור הראשון פילג את האומה עוד יותר, הרע את מצבו הכלכלי של מרבית העם למעט האליטה המניפולטיבית והשאיר אחריו עולם טוב יותר רק אם אתה מוסלמי פונדמנטליסט.

דונלד טראמפלעומת זאת הבחירה של טראמפ היתה שונה לחלוטין, בלי אופוריה, עם המון חששות לעתיד, עם המון חשדנות כלפי הממסד ומערכות השלטון והמון רצון לשינוי אמיתי.

היה זה מייקל מור שקבע כי בחירתו של טראמפ תהיה הקריאה האולטימטיבית של פאק יו בהיסטוריה המודרנית של ארה"ב. אנשים שנותרו ללא כסף, ללא קורת גג, ללא קהילה או משפחה, ללא כבוד עצמי, ללא בריאות או תקווה נותרו עם דבר אחד ויחיד – הזכות להצביע ולהגיד למערכת שלקחה מהם הכל ללכת לעזאזל.

זו לא בחירה בין שני מועמדים גרועים זו התרסה כנגד השלטון והממשל המושחתים וכנגד האכזבה מאובמה.

רק טראמפאבל הדבר הבולט ביותר הוא השפל, החוצפה והגועל הנמוכים מאי פעם שהתגלו ועלו ברשתות התקשורת, מצד פוליטיקאים ואנשי ציבור, מצד סלבס למיניהם ואנשי רוח כביכול ובעיקר מצידו של הנשיא שהיה הראשון אי פעם לוותר על העמדה הממלכתית שלו כדי לקדם את אחד המועמדים ונכשל בכך.

הרשת מלאה בסיפורים של אנשים וקהילות שהבחירות הללו פילגו ביניהם או לפחות גילו את עוצמת הפילוג. לאמריקה תהיה עבודה גדולה להתעלות מהשפל הזה ולהיות שוב גדולה.